top of page

חדשות ועדכונים

יופי, נשתמע בהקדם!

קואליציה.jpeg

קואליציית ארגוני הנשים והשוויון שולחת מכתב בנושא ייצוג נשים לנשיא הרצוג

קואליציית ארגוני הנשים והשוויון (ראו עדכון למטה) ובהם קַדְמה, כתבו מכתב נוסף בנושא ייצוג נשים בכנסת, והפגיעה בזכויות נשים בעקבות היעדרו של ייצוג שכזה, הפעם לנשיא הרצוג. 

מוזמנות/ים לקרוא אותו כאן.

קדמה מצטרפת לקואליציית ארגוני הנשים והשוויון

לאחר השבעת הקואליציה הנוכחית, שבה שיא שלילי לייצוג נשי (14% אחוז בלבד של נשים, ומספרים זעומים עד אפסיים של נשים בוועדות הכנסת השונות) קמה קואליציית ארגוני הנשים והשוויון.

קבוצה של מעל 30 ארגוני נשים חזקים ומחזקים וביניהם קַדְמה, שהתאחדו כדי לוודא שהרפורמה המשפטית שהממשלה החדשה מקדמת לא תביא איתה פגיעה בזכויותיהן של נשים, שהן תמיד הראשונות להירמס ולהיפגע. וזה בדיוק מה שכתבנו לשר יריב לוין במכתב שכתבנו לו, 

מוזמנות/ים לקרוא אותו כאן.

קואליציה.jpeg

אבל חששותינו לא שככו - בשבועות האחרונים החלו להצטבר סימני האזהרה לגבי המהפכה המשפטית - אנחנו קמות כל בוקר לאיומים על שלומנו וזכויותינו בדמות עוד ועוד הצעות חוק מיזוגניות ומסוכנות, כשמעל הכל מרחפת סכנת פסקת ההתגברות, שפירושה המעשי הוא שהממשלה תוכל לחוקק את כל החוקים הנ״ל או לבטל חקיקה קיימת מבלי לתת על כך דין וחשבון לאיש, גם לא למגן החברה הישראלית והדמוקרטיה - בג"ץ.

 

כך נולדה הפגנת הנשים ב-5.2 ששמחנו לעזור ולארגן יחד עם ויצו, נעמת, שדולת הנשיםשוברות קירות, פוליטיקלי קוראת, בונות אלטרנטיבה ועוד ארגונים חשובים. להפגנה הגיעו אלפי נשים וגברים, יחד הפגנו (תרתי משמע) אחווה נשית עם כל הנשים מכל העדות, הדתות וההשקפות הפוליטיות, כולנו חיות כאן יחד! הדוברות על הבמה - פעילות חברתיות מעוררות השראה מתחומים שונים - היו נפלאות, והצטרפו אליהן גם אחיותינו איה כורם ואפרת גוש בביצועים סוחפים לשיריהן.

 

אנחנו ממשיכות לפעול למען זכויות נשים יחד עם הארגונים והנשים המופלאות שפגשנו, כולל השביתה וההפגנה ב-13.2.

אם תרצו להצטרף לפעילות - כתבו לנו

דיבור מקומי.jpg

הדוברת שלנו שירה ז׳ כרמל מתארחת בכאן 88

רוני ורטהיימר אירח את שירה בתכנית השבועית שלו ״דיבור מקומי״ לשיחה מעמיקה על קַדמה - הפעילות, המטרה והחזון שלנו, ופלייליסט שירים נהדרים של פעילות התנועה. 

לחצו כאן להאזנה באתר של ״כאן״.

ג׳אם מוזיקאיות! ב-29.9.22

אנחנו שמחות להזמין אתכן לג׳אם המוזיקאיות של קדמה!

 

הג׳אם יתקיים ב- 29.9 בג׳ניס סטודיו בתל אביב,

בין השעות 20:00-00:00

כניסה הכוללת שתייה (גם אלכוהולית!) תעלה 20 ש״ח

 

כל ההכנסות הולכות למימון פעילותה והפרויקטים הבאים של תנועת קדמה!

הכניסה בהרשמה מראש, אתן מוזמנות להירשם בלינק הזה

מוזמנות! 

ג׳אם מוזיקאיות (2).png
יהודית-רביץ-צילום-אריאל-בשור-427x375.jpeg
תמונה: אריאל בשור

יהודית רביץ זוכה בפרס מפעל חיים 

בטקס פרסי אקו״ם ה-65

קדמה מברכת את הזוכות והזוכים בפרסי אקו״ם ה-65, ואת יהודית רביץ, על זכייתה בפרס מפעל חיים, על יותר מ-50 שנה של יצירה ועשייה. יהודית רביץ, כותבת, מלחינה, גיטריסטית, זמרת ומודל לחיקוי מזה עשורים רבים, שמחה והודתה על הזכיה:  ״אני שמחה ונרגשת לקבל את פרס אקו״ם למפעל חיים, לא באתי לעולם המוסיקה לשם פרסים או לשם כבוד ותארים, באתי לנגן ליצור ולשיר. המסע הזה מבית ילדותי בבאר שבע עד היום הפך לעשייה של חיי. תודה לכולם, לוועדה ולקהל שתומך ונמצא לידי כל השנים.״ בנוסף זכו גם קרן פלס בפרס ״מלחינת השנה״, והזמרת נונו בפרס ״תגלית השנה״. בפרס ״שיר השנה״ לשנת 2022 זכתה נרקיס עם השיר ״הולכת איתך״, אותו כתבה והלחינה צליל קליפי.

ערב גדול ומרגש לנשים במוזיקה הישראלית!

הקמנו את קדמה בכנס רב-משתתפות מרגש!

ב-17.8.22 התקיים אירוע ההקמה של "קַדְמָה - התנועה לקידום נשים, נערות וילדות במוזיקה" בבית הספר למוזיקה "רימון".

לאירוע הגיעו כ-100 נשים וגברים מתחומי המוזיקה השונים.

 

המייסדות ויו"ריות התנועה תהל קליין ועמית אמיתי: "אנחנו שואפות לקדם נשים, נערות וילדות בכל תחומי המוזיקה - ביצוע, הלחנה, עיבוד והפקה; להעלות לסדר היום את הפערים המגדריים במוזיקה, ולהביא את הנשים עצמן לקדמת הבמה".

התנועה קמה תחת המטרייה של איגוד המוזיקאים והמוזיקאיות "צלילים".

WhatsApp Image 2022-08-20 at 19.19.52.jpeg
תמונה: שירה ז׳ כרמל
bottom of page