top of page

אודות קַדְמה

התנועה לקידום נשים, נערות וילדות במוזיקה

האם גם את/ה כמונו משפשפת את עינייך למראה שנה אחר שנה של מצעדים שנתיים עם אחוזים מגוחכים של נשים מבצעות, מלחינות, מעבדות ומפיקות? האם גם את נותרת שמוטת לסת אל מול אינספור פסטיבלים - גדולים כקטנים, ללא ייצוג הולם לנשים וללא נוכחות נשית בתפקידי ניהול מוזיקלי ואמנותי?

 

ובכן לא עוד!

 

בדיוק בשבילך ובשבילנו הקמנו את תנועת קַדְמָה - התנועה לקידום נשים, נערות וילדות במוזיקה בארץ. קראו עוד על המטרות שלנו כאן למטה. 
 

מייסדות התנועה הן תהל קליין, הדס טריינין, עמית אמיתי, שמכהנת כיו״רית התנועה, ושירה ז׳ כרמל, שמשמשת כדוברת התנועה וגם בנתה את מאגר המוזיקאיות  (וגם את האתר שלנו).

 

מוזמנות לכתוב לנו!

קדמה פועלת תחת המטרייה של איגוד המוזיקאיות והמוזיקאים "צלילים".

תהליכי העומק שהחברה שלנו צריכה לעבור על מנת לצמצם את הפערים בין גברים לנשים במוזיקה, משלבים פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מוזיקולוגיה, חינוך ומגדר. קַדמה כאן כדי להתוות את הדרך ולעשות יחד את השינוי.

 

הצטרפו אלינו ויחד נעשה היא-סטוריה! 

יופי, נשתמע בהקדם!

מטרות תנועת ״קַדְמה״

1

יצירה ותחזוק של
קהילת נשים מכל תחומי מוזיקה 

 

הקהילה תגביר את תחושת השייכות והמסוגלות של חברותיה, תעודד שיתופי פעולה והשראה הדדית, דרך יצירת קשרים עסקיים ויצירתיים בין מוזיקאיות.

4

השראה ועזרה למוזיקאיות לפרוץ מגבלות מחשבתיות וחברתיות בתחומי המוזיקה השונים

כנשים לעתים קיימת נטייה להקטין את עצמנו ואת יכולותינו, נפעל לעידוד תחושת המסוגלות, העלאת הערך העצמי והגברת נוכחותינו במרחב. 

2

השפעה על החינוך המוזיקלי בדגש על צמצום הפערים המגדריים כבר בשלבי היסודי והתיכון

הפערים במוזיקה מתחילים כבר בשלבים המוקדמים, אנו רואות חשיבות עליונה בחיזוק ביטחונן העצמי וטיפוחן של מוזיקאיות בגילאים צעירים ולחיזוק תחושת השייכות שלהם לעולם המוזיקה.

5

מתן כלים מקצועיים והנגשת ידע עבור מוזיקאיות בשלבים ותחומים שונים בקריירה

הן בתחומים מקצועיים כגון הפקה מוזיקלית, נגינה ועוד, והן באפיקים עסקיים כמו שיווק, קידום ועוד.

3

חשיפת ילדות ונערות למודלים של מוזיקאיות בנגינה, הלחנה, עיבוד, סאונד והפקה

היעדר מודלים מגביר את הפערים התפיסתיים לגבי תחושת המסוגלות אצל נשים, נערות וילדות.

מפגשים עם מודלים חיוביים וייצוג נשי במדיה יעוררו השראה בקרב כל הגילאים ויראו שאפשר ורצוי.

6

הגברת תחושת השייכות וצמצום תחושות חוסר הנוחות של נשים בתעשיית המוזיקה

תמיכה בפרוייקטים למניעת הטרדות מיניות, חשיבה יחד על שינויים שיהפכו את תעשיית המוזיקה למתאימה יותר לנשים, קידום שוויון בייצוג בפסטיבלים ואירועי תרבות מוסדיים ועוד.

משמעות השם קדמה

המונח המוזיקלי קַדְמָה פירושו הצליל/ים הראשונים ביצירה, ובנוסף - תנועת השרביט שעושה המנצח/ת על התזמורת כדי לציין פַּעמה המובילה לתיבה חדשה. כמובן שזה גם משחק מילים נחמד בין קידום, קִדמה וקַדמה.

 

​ממש כמו השם שנבחר, אנחנו שואפות שקַדְמה תהיה תנועה שתוביל אותנו לעידן חדש במוזיקה הישראלית. נפעל לקידום נשים, נערות וילדות בכל תחומי המוזיקה - ביצוע, הלחנה, עיבוד והפקה; נעזור להן לצעוד קדימה בכל התחומים; נביא את הקִדמה אל נושא הפערים המגדריים במוזיקה, ונביא את הנשים עצמן לקדמת הבמה. אנחנו כאן כדי לגרום לשינוי משמעותי באופן מקיף ויסודי בכל רחבי הארץ.

WhatsApp Image 2022-08-20 at 19.19.52.jpeg
צילום: שירה ז׳ כרמל
עמית אמיתי ותהל קליין מנחות את כנס ההקמה של ״קדמה״ ברימון, אוגוסט 2022                         
bottom of page